چرا بايد مشاور سلامت و تغذيه داشته باشيم؟

چرا باید مشاور سلامت و تغذیه داشته باشیم؟

آیا شما فردی هستید که به دنبال بهتر کردن روش‌های انتخاب شیوه زندگی خود هستید؟ پس در این مقاله با ما همراه باشید تا با نقش مشاور سلامت و تغذیه بیشتر آشنا شوید. 

علی رغم پیشرفت‌های پزشکی مدرن و صرف هزینه‌های زیاد برای مراقبت‌های بهداشتی، به طور متوسط، ​​سلامت مردم همچنان رو به کاهش است. دیابت و میزان چاقی در بزرگ‌سالان و کودکان به‌شدت افزایش یافته و بیماری‌های خود ایمنی در سراسر جهان به طرز چشمگیری بالا رفته است.
مراکز کنترل بیماری بیان می کنند که می توان عوامل اصلی برخی از مرگ و خیرها را شناسایی کرده و با درمان زودهنگام، تغذیه و سبک زندگی سالم، از آن‌ها جلوگیری کرد.

خبر خوب این است که همه ما در انتخاب سبک زندگی خودمان قادر به مبارزه با این مشکل رو به رشد هستیم؛ اما در حال حاضر، اکثر مردم قادر به انتخاب سبک زندگی سالم نیستند زیرا برای داشتن زندگی سالم کم کاری می کنند.
مقدار زیادی اطلاعات متناقض در مورد تغذیه و زندگی با سبک زندگی سالم وجود دارد که اکثریت مردم برای رژیم‌هایی که آن‌ها را محصور می کند، احساس خوشایندی ندارند. اگر با این معضل روبرو هستید که می خواهید زندگی خود را بهتر کنید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، استخدام یک مشاور سلامت را در نظر بگیرید.

مشاور تغذیه

 

مشاور سلامت چیست؟

خب، بستگی دارد! تعریف و نقش یک مشاور سلامت بسته به اینکه در کجا و چگونه اعتبار کسب کرده، متفاوت است.
در کل، یک مشاور سلامت به مشتریان این امکان را می دهد تا رفتارهای سالم در زندگی را اتخاذ کرده و آن‌ها را حفظ کنند؛ که این کار می تواند از بیماری‌های مزمن جلوگیری و یا آن‌ها را کاهش دهد.

مشاوران سلامت و درمان از افرادی که خواستار اصلاح سبک زندگی و رفتار خود هستند، پشتیبانی می کنند.

این‌که آیا هدف شما کاهش وزن، افزایش انرژی و یا بهتر شدن تغذیه است، یک مشاور سلامت و تغذیه زمان لازم را برای گوش دادن به نگرانی‌های شما در نظر می گیرد و کمک می کند تا دریابید که برای چه چیزی تلاش می کنید و به هنگام حرکت در دنیای توصیه‌های متفاوت تغذیه‌ای، از شما پشتیبانی می کند تا بفهمید دقیقاً چه چیزی برای بدن شما مفید است.

آن‌ها به جای نوشتن برنامه به صورت روزمره یا ایجاد برنامه رژیم غذایی، از علم تغییر رفتار استفاده می کنند تا نقاط قوت و استقلال فرد را تقویت کنند و به عنوان راهنما شما را برای رسیدن به اهداف تعیین شده، هدایت کنند.
یک مشاور سلامت می تواند در انجام همه عادات و رفتارهای خوب، به شما کمک کند.

فواید داشتن مشاور سلامت و تغذیه

بهبود برخی از جنبه‌های کلی سلامتی شما، از جمله:

 

  • اجرای عادات غذایی بهتر:

انتخاب مواد غذایی بهتر به صورت روزانه، به شما برای داشتن احساس سلامتی، انرژی بیشتر کمک می کند. خواه نیاز به خوردن غذای بدون گلوتن و بدون لبنیات داشته باشید یا می خواهید سبزیجات و میوه‌های تازه بیشتری بخورید یا غذاهای فرآوری شده را کاهش دهید.

  • تمرکز بر روی خواب بهتر:

شما به خواب نیاز دارید، آن‌ها به شما در داشتن خواب خوب، کمک می کنند.

  • مدیریت استرس:

همه ما می گویم قصد داریم استرس خود را مدیریت کنیم. مربی شما مطمئن خواهد شد که این موضوع را در اولویت قرار داده و نکاتی را در مورد چگونگی رسیدن به آن، به شما ارائه می دهد.

به معنای واقعی کلمه، آن‌ها تشویق کننده شما برای مبارزه با بیماری مزمن مربوط به عدم تحرک هستند.

لاغری و مشاور تغذیه

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که یک مشاور سلامت می تواند برای شما انجام دهد

  •  به خانواده شما نیز کمک می کند تا بر اساس رژیم متناسب با خودشان تغذیه کنند.
  • شما را در مورد بهترین تمرینات برای بدنتان راهنمایی می کند.
  • شما را در زمینه مراقبت از خود و آرامشتان آموزش می دهد.
  • به تشخیص یا درمان بیماری کمک می کند.
  • موفقیت شما در داشتن زندگی سالم را تضمین می کند مگر اینکه شما توصیه‌های خاصی را دنبال کنید.

چرا امروزه باید مشاور سلامت داشته باشید؟


مشاورین سلامت شکاف‌های بین آنچه که صنعت بهداشت و درمان ارائه می دهد و آنچه بسیاری از مردم به آن نیاز دارند را پر می کند.

در سیستم مراقبت‌های بهداشتی معمولی که همه ما به آن عادت کرده ایم، پزشکان اغلب مجبورند مدت زمان قرار ملاقات را محدود کنند، این بدان معنی است که وقت کمتری با بیماران خود می گذرانند و در حالی که ارتباط بسیار محکمی بین رژیم‌های غذایی و سلامت وجود دارد، بسیاری از متخصصان پزشکی، آموزش کافی در زمینه تغذیه – به طور خاص تغذیه با غذاهای کامل – برای راهنمایی و پشتیبانی مورد نیاز بیماران ندارند.

کارشناسان معتبر تغذیه و بهداشت می توانند زمان بیشتری را با بیماران بگذرانند و به آن‌ها کمک کنند تا بین آنچه می خورند و چگونگی تأثیر آن بر سلامتی آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

آن‌ها پاسخگوی مشتری خود هستند.

مربیان تغذیه و سلامتی می خواهند که مراجعین آن‌ها موفق شوند، بنابراین آن‌ها با نوشتن رژیم‌های محدود کننده و یا تغییرات زیادی که آمادگی آن‌ها را ندارید، شروع نخواهند کرد. در عوض، آن‌ها به شما کمک خواهند کرد تغییرات کوچکی که با سرعت کمتری پیش می روند و برای شما راحت تر هستند را در پیش بگیرید تا به نتیجه برسید.

رژیم‌ها را به طور اختصاصی برای شما می نویسند.

همه‌ی افراد منحصر به فرد هستند، هیچ برنامه یا رژیم درمانی که به یک اندازه برای همه مناسب باشد، وجود ندارد. مشاور سلامت شما این را می داند و زمان لازم را برای آشنایی با شما، عادات، رژیم غذایی فعلی، اهداف سلامتی و همچنین هرگونه سابقه‌ای با رژیم‌ها و تمرین‌های قبلی شما را خواهد گرفت. آن‌ها با شما همکاری خواهند کرد تا طرحی متناسب با نیازهای شما را ترسیم کنند تا به اهداف خود برسید.


پشتیبانی عاطفی را ارائه می دهند.

هدف نهایی مربی سلامتی شما ارتقاء کیفیت زندگی شما از طریق عادات و تغییرات مؤثر و سالم است. این بدان معناست که نه تنها روی سلامت جسمی بلکه بر سلامت کلی از جمله سلامتی ذهنی و عاطفی متمرکز شوید. مربی شما در لحظه‌های نیاز شما، چه از طریق پیام، تلفن و چه از طریق ایمیل، خود را در دسترس شما قرار می دهد.

کلام آخر

مشاوران سلامت در صدر انقلاب سلامت امروز قرار دارند. در شرایطی که یک نفر از هر پنج نفر در اثر بیماری مزمن می میرد و هنگامی‌ که دیابت و چاقی بسیار زیاد است، مشاوران تغذیه و سلامت جامعه، راهنمایی تغذیه‌ای و شیوه زندگی را ارائه می دهند که افراد به شدت به آن نیاز دارند تا راه بازگشت به سلامت را پیدا کنند.

چرا بايد مشاور سلامت و تغذيه داشته باشيم؟

برای دریافت رژیم ویژه خودت همین حالا تماس بگیر

031-36206660

واتساپ

09332222891

سبک زندگی دکتر دقوقی چیست؟
سبکی است که در آن برای رسیدن به وزن مطلوب و سالم مهارتهایی را به قرار زیر فرا میگیرید:
۱- برقراری ارتباط سالم با غذا
۲- مهارت های لازم برای مقابله با شرایط وسوسه انگیز
۳- مهارت شناسایی محرکها و افکار نخربی که منجر به پرخوری میشود
۴- مهارت حفظ وزن پس از رسیدن به وزن مطلوب
۵- مهارت انتخاب برنامه غذایی
و سالم غذا پختن
۶- مهارت نحوه شروع و ادامه ورزش حتی با امکانات بسیار محدود.
7- دریافت حمایت دایمی از دکتر دقوقی و تجربیات سایر بیماران

رژیم یاب

این سیستم با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی و تحلیل اطلاعات بدن شما، بهترین رژیمی که برای رسیدن به یک بدن خوش فرم نیاز دارید رو بهتون معرفی میکنه. چه بخواید لاغر بشید و چه بخواید وزن اضافه کنید.